KARIN GERME NEDİR?

Karın germe ameliyatı genel itibari ile cok sık kilo alıp verme ve doğum sonrasında karın bölgesinde oluşan yağ fazlalığının çıkartılması işlemidir. Karın bölgesinde sarkmış deriyi cerrahi operasyon ile alarak düz ve sert bir karına sahip olunur.

Kaşlar genellikle sıkça alınma sonucunda kaybedilmektedir. Günümüzde moda değişkenliğininde kaşlar üzerinde büyük etkisi vardır. Bunun yanı sıra yanık,kaza ve cilt hastalıkları sonucunda kaybedilebilinir.Kaşlar, travmalar, yanıklar, kazalar ve bazı cilt rahatsızlıkları sonucu kaybedilebilirler. Günümüzde kaşların şekillendirilmesi moda akımlarının etkisinde de kalmaktadır. Bu akımların etkisiyle kaşlar alınarak şekillendirilmektedir ancak bir müddet sonra ve sıkça alınma sonucu, kaş zarar görebilmekte ve kaşın bazı bölgeleri daha sonra kalınlaştırılmak istense dahi başarılı olunamamaktadır.

KARIN GERME AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Karın germe ameliyatı,operasyon izinin belli olmaması için bikini bölgesinin içinde,karın kaslarının üstünde ve göbek çevresinde kesiler yapılarak karın germe operasyonu gerçekleştirilir.

KARIN GERME OPERASYONU KİMLERE YAPILIR

Karın bölgesinde sarkma  gevşeme ve çatlak olanlara uygulanır. Bayanlarda doğum sonrası oluşan deformasyonlarda erkeklerde ise verilen kilolar sonrasında oluşan sarkmalar da karın germe operasyonu uygulanır.

Ekilen kaşlar 3 ay sonra çıkmaya başlar 6. Ay sonunda süreç tamamlanır.

Kaş ekimi sonrasında 15 gün deniz, hamam ve sauna kullanılması yasaktır.

KARIN GERME AMELİYATI ÖNCESİ VE SONRASI

Karın germe operasyonu genel anestesi altında yapılmaktadır. Operasyon 2-3 saat sürmektedir.

KARIN GERME AMELİYATI ÖNCESİ YAPILMASI GEREKENLER

Karın germe  ameliyatı öncesinde hastanın daha önce geçirdiği operasyon ve devamlı kullandığı ilaçlar var ise doktor ile görüşülür ve bir fikir birliğine varılır.  Operasyon öncesi kişinin kan değerlerine mutlaka bakılmalıdır. Alkol kullanımı en az 3 gün önceden bırakılmalı, sigara kullanımı operasyon öncesi ve sonrasında azaltılmalıdır.

KARIN GERME AMELİYATIİ SONRASI YAPILMASI GEREKENLER

Operasyon sonrasın da doktor kontrolünde  bir veya iki gece hastane de kalınır.bir kaç gün hafif ağrı ve karın bölgesinde bir gerginlik oluşur.15 gün boyunca az ama sık sık yemek yenilir. 30-40 gün korse kullanımı gerekmektedir. Hastamız 20 gün sonra günlük yaşantısına devam edebilir.

Sizi Arayalım