LIPOSUCTION ( YAĞ ALDIRMA)

Liposuction operasyonu vücutta bulunan fazlalık yağları vakumlayarak vücuttan alma işlemidir. Aynı zamanda vücut şekillendirmek içinde kullanılan bir yöntemdir. Liposuction vücudumuzda yağlanma olan her bölgeye uygulanması mümkündür.

Kaşlar genellikle sıkça alınma sonucunda kaybedilmektedir. Günümüzde moda değişkenliğininde kaşlar üzerinde büyük etkisi vardır. Bunun yanı sıra yanık,kaza ve cilt hastalıkları sonucunda kaybedilebilinir.Kaşlar, travmalar, yanıklar, kazalar ve bazı cilt rahatsızlıkları sonucu kaybedilebilirler. Günümüzde kaşların şekillendirilmesi moda akımlarının etkisinde de kalmaktadır. Bu akımların etkisiyle kaşlar alınarak şekillendirilmektedir ancak bir müddet sonra ve sıkça alınma sonucu, kaş zarar görebilmekte ve kaşın bazı bölgeleri daha sonra kalınlaştırılmak istense dahi başarılı olunamamaktadır.

LIPOSUCTION NEDİR?

Vücutta oluşan yağlanmalar genel de Erkeklerde bel ve göbek, kadınlarda ise bel, göbek, basen, iç bacak ve dış bacakta oluşmaktadır.  Vücudumuz da dengesiz bir şekilde dağılmasıdır. yağların vakumile alınmasıdır.

Ekilen kaşlar 3 ay sonra çıkmaya başlar 6. Ay sonunda süreç tamamlanır.

Kaş ekimi sonrasında 15 gün deniz, hamam ve sauna kullanılması yasaktır.

LIPOSUCTIONA KİMLERE YAPILIR?

Liposuction 20 yaşını aşmış herkese yapılabilir. Obez ve zayıf insanlara uygulanamaz. Genellikle diyet ve spor aktivitelerin yanıt vermemesi soncunda bölgesel alanlara  liposuction operasyonu yapılır.

LIPOSUCTION ÖNCESİ VE SONRASI

Liposuction operasyonu genel anestezi ile yapılmaktadır. Operasyon bölgeye ve alınacak yağ miktarına göre ortalama 2 – 4 saat arasında sürmektedir.

LIPOSUCTION ÖNCESİ YAPILMASI GEREKENLER

Liposuction  ameliyatı öncesinde hastanın daha önce geçirdiği operasyon ve devamlı kullandığı ilaçlar var ise doktor ile görüşülür ve bir fikir birliğine varılır.  Operasyon öncesi kişinin kan değerlerine mutlaka bakılmalıdır. Alkol kullanımı en az 3 gün önceden bırakılmalı, sigara kullanımı operasyon öncesi ve sonrasında azaltılmalıdır.

LIPOSUCTION SONRASI YAPILMASI GEREKENLER

Liposuction operasyonu yapılan bölgede olan yağların %90 oranında alınır. Bir gece hastanede kontrol altında tutulur.operasyon sonrası şişliklerin inmesi için hastamız 3- 4  hafta korse kullanmalıdır. Şişliklerin tamamen ortadan kalkması 3 ayı bulabilir.

Sizi Arayalım