MEME BÜYÜTME ( GÖĞÜS BÜYÜTME ) OPERASYONU

Bütün kadınlar hayatının her aşamasında dolgun ve dik göğüslere sahip olmak ister. Genetik faktörlerin yanı sıra, doğum sonrası emzirmeye bağlı olarakta insanlar meme büyütme operasyonlarını tercih etmektedirler. Meme büyütme operasyonların da en uygun ve sağlıklı çözüm meme protezidir.

MEME BÜYÜTME OPERASYONU NEDİR?

Günümüzde oldukça fazla yapılan bir operasyondur. Meme büyütme operasyonu, meme dokusunun altından girilerek slikon  yerleştirilmesi sonucu memeye dolgunluk ve hacim kazandıran bir operasyondur. Hastanın durumuna göre en çok kullanılan ve operasyon izinin görünmemesi açısından meme altından koyulan yöntemdir.

Meme operasyonlarında kullanılan protezin FDA onaylı olması gerekmektedir.

MEME BÜYÜTME OPERASYONU ÖNCESİ VE SONRASI YAPILMASI GEREKENLER

MEME BÜYÜTME OPERASYONU ÖNCESİ YAPILMASI GEREKENLER

Operasyon hastane ortamında ve genel anestezi altında yapılmaktadır. Hastanın isteğine ve vücut yapısına göre slikon seçimi yapılır. Alkol kullanımı 3 gün önceden bırakılmalı, sigara kullanımı operasyon öncesi ve sonrasında azaltılmalıdır.  Operasyon ortala 1,5 – 2 saat sürmektedir.

MEME BÜYÜTME OPERASYONU SONRASI YAPILMASI GEREKENLER

Operasyon sonrası bir gece hastanede kalınması gerekmektedir. Hafif ağrıların olması mümkündür ancak doktorumuzun tavsiye ettiği ağrı kesici ile ağrı aradan kalmış olur. İlk beş gün hasta muayenelerle kontrol altında tutulur. Hastamız 6 gün sonra günlük hayatına sorunsuz bir şekilde devam edebilir.Hasta  İlk 30 – 35 gün ağır kaldırılmamalı ve yoğun bir şekilde spor yapılmamsı gerekmektedir.

Sizi Arayalım