YÜZ ESTETİĞİ NEDİR?

Yüz estetiği, boyun,yanaklar,kaşlar ve alın bölgesinde oluşan kırışıklıkları ve sarkmaları düzeltmek için yapılan ameliyattır. Sarkmış ve gevşemiş deriyi orijinal yerlerine asarak ve fazlalıkları yok ederek yüzün eski haline getirilmesidir.

YÜZ ESTETİĞİ NEDİR?

Yüz estetiği yaşımızın ilerlemesi ile ortaya çıkan ve yüzümüzde oluşan bir takım değişikliklerdir. bu değişiklikleri üç ana başlık altında toplayabiliriz. Birincisi; yüzümüzün üst bölümü. Yani alın ve kaşlarımızın olduğu bölümünde oluşan sarkmalar ve gevşemler. İkinicisi yüzümüzün orta bölümü. Göz  hizamız ile ağız hizamız arasındaki bölümde oluşan sarkmalar ve gevşemeler. Üçüncü kısım ise ağız hizamız ile boynumuzun arasında kalan bölümdür.

Birinci kısım ; Alın ve kaşlarda oluşan gevşemeler ve sarkmalar sonucunda alında bulunan çizgiler derinleşir ve kaşlar yer çekimi kuvveti ile aşağıya doğru sarkarak göz kapaklarının üzerinde bir deri katmanı oluşturur.

İkinci kısım ; yaşımızın ilerlemesi ile göz çevremizde kırışıklıklar ve göz altımızda torbalar oluşur. Oluşan kırışıklıklar ve göz altı torbaları var olan yaşımızdan oldukça fazla gösterir.

Üçüncü kısım; boynumuzda bulunan derinin gevşemesi sonucunda gevşeyen deri çene altımızda yani gıdı bölgemizde yağ toplanır.  Yağların toplanması sonucunda istenmeyen ve rahatsız edici bir görüntü ortaya çıkmaktadır.

Yüz estetiği ile yüzümüzde zaman içerisinde oluşan değişiklikleri değiştirebilir ve daha genç ve diri bir yüze sahip olabilirsiniz.

YÜZ ESTETİĞİ KİMLERE YAPILIR?

Yüz estetiği genel itibari ile 30 yaş üzeri ve sağlık problemi olmayan hastalarımıza yapılabilir. doktorumuzun muayenesi sonucunda yüzümüzün hangi bölgelerinde ne tür bir operasyona ihtiyaç olduğu kararlaştırılır.

YÜZ ESTETİĞİ ÖNCESİ SONRASI YAPILMASI GEREKENLER

YÜZ ESTETİĞİ ÖNCESİ YAPILMASI GEREKENLER

 Yüz estetiği ameliyatı öncesinde hastanın daha önce geçirdiği operasyon ve devamlı kullandığı ilaçlar var ise doktor ile görüşülür ve bir fikir birliğine varılır.  Operasyon öncesi kişinin kan değerlerine mutlaka bakılmalıdır. Alkol kullanımı en az 3 gün önceden bırakılmalı, sigara kullanımı operasyon öncesi ve sonrasında azaltılmalıdır.

YÜZ ESTETİĞİ SONRASI YAPILMASI GEREKENLER

 Ameliyat sonrasın ödem ve morluklar 8 – 10 gün içerisinde kaybolur. 8. Gün sonunda dikişler alınır ve hasta günlük yaşantısına devam edebilir. Operasyon sonrasında güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır.

Sizi Arayalım